OGŁOSZENIA     DUSZPASTERSKIE

1.    Dziś kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej wspólnoty. O godz. 15.30 Gorzkie Żale z ostatnim kazaniem pasyjnym.

2.    Rozpoczyna się Wielki Tydzień.

Okazja do spowiedzi:- w poniedziałek, wtorek, – od 17.00–18.00 – dzieci i młodzież

- w Wielki Czwartek – od  16.00-17.30

- w Wielki Piątek – od 7.00-8.30, 16.00–17.30

i 20.30-22.00

- w Wielką Sobotę – od 7.00-9.00 i 16.00-18.00

Nie zostawiajmy okazji do spowiedzi na ostatni moment.

3.   We wtorek po Mszy św. zapraszam chętnych do przygotowania ciemnicy, a w piątek o godz. 11.00 do przygotowania Bożego Grobu.

4    W środę od godz. 8.30 odwiedzimy chorych parafian z komunią św. Proszę ich zgłosić w zakrystii.

5.   W Wielki Czwartek O godz. 18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej, a następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do 22.00

6.   W Wielki Piątek o godz. 8.30 Droga krzyżowa dla dorosłych a o godz. 10.00 dla dzieci (jeśli będzie pogodnie to na dworze). W tym dniu oddajemy cześć krzyżowi, W czasie ceremonii w znaku ucałowania uczyni to w imieniu nas wszystkich tylko celebrans i służba ołtarza. Podobnie jak w zeszłym roku uczcijmy krzyż w naszych domach. Przystrójmy Go, zapalmy świece i znajdźmy czas na osobistą adorację znaku Miłości Boga do człowieka.

O godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej a następnie adoracja przy Bożym Grobie. Od 19.00-20.00 kobiety, od 20.00-21.00 mężczyźni i od 21.00-22.00 młodzież a później do rana. Rodziny, które chcą podjąć taki trud prosimy wpisać swoje nazwisko na plan czuwania – (przy chrzcielnicy).

W Wielki Piątek obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Niech będzie też więcej ciszy i modlitwy.

7.   W Wielką Sobotę adoracja przy Bożym Grobie. Plan podany przy ogłoszeniach. W tym dniu przygotujmy tradycyjne pisanki (znak Nowego Życia), ustrójmy nasze domy, zróbmy małe podarunki.

Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny o godz. 12.00 i 15.30.Wigilia Paschalna o godz. 20.00. Prosimy przynieść ze sobą świece. Zakończeniem Liturgii Wigilii Paschalnej będzie procesja Rezurekcyjna dookoła kościoła.

8.   Do nabycia paschaliki

9.   Msze św. w Wielkanoc o godz. 7.30, 10.00, 11.30. a o 15.30 Nieszpory Wielkanocne. Nie będzie Mszy o godz. 16.00.

10.   W II Święto Msze św. w porządku niedzielnym. Kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

11.   Kolekta  w Wielkanoc na potrzeby naszej wspólnoty. Bóg zapłać wszystkim, którzy z takim zrozumieniem przez swe ofiary, czy to składane w parafii czy na konto, troszczą się także o materialną stronę naszej wspólnoty. Msza św. w Wigilię Paschalną będzie sprawowana w Waszej intencji. Niech Bóg błogosławi za Waszą dobroć.