• 1
    "Wszystko mogę w Tym, który mmnie umacnia" (Flp 4, 13)
  • 2
    "Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta." Jan Paweł II
  • 3
    "Z całego serca Bogu zaufaj, nie polegaj na swoim rozsądku, myśl o Nim na każdej drodze, a On twe ścieżki wyrówna." (Prz 3,5-6)
  • 4
    "Przyjmij wszystko, co przyjdzie na ciebie, a w zmiennych losach utrapienia bądź wytrzymały! Bo w ogniu doświadcza się złoto, a ludzi miłych Bogu - w piecu utrapienia." (Syr 2, 4-5)

Parafia Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła

w Rogoźnej

.

1.   Dzisiaj 15 niedziela zwykła.

Kolekta na potrzeby naszej parafii, a przed kościołem ks. Wołodymir będzie prosił o wsparcie remontu kościoła w swojej parafii na Ukrainie.
Bóg zapłać za każdy dar.

2.   Ks. Wołodymir będzie pomagał duszpastersko do soboty 20 lipca.

3.   W czwartek o 17.15 różaniec ku czci św. O. Pio, później Msza św. w intencji czcicieli.

4.   W sobotę zapraszam do przygotowania kościoła mieszkańców ul. Wodzisławskiej od Roju.

5.   W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby Seminarium Duchownego w Katowicach.

6.   Dzieci zapraszamy w środę 17.07 o godz. 15,00 na warsztaty kulinarne – fantastyczne kanapki i orzeźwiające napoje. Miejscem spotkania będzie ogródek przy probostwie. Zapisy w zakrystii.

7.   31 lipca wyruszy Piesza Rybnicka Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy przez Internet, w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania bądź w biurze pielgrzymkowym.

I diecezjalna edycja rekolekcji ODDANIE33: 8.04 - 11.05. 2024

Rekolekcje są propozycją duchowego przygotowania parafii i diecezjan do obchodów 100-lecia naszej Archidiecezji. Inauguracja będzie mieć miejsce 8 kwietnia, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, w Katedrze Katowickiej, na Mszy Świętej o godzinie 18:00.

Zaproszenia Księdza Arcybiskupa: https://youtu.be/2AD8re6bKtY

Rekolekcje dostępne będą w formie audio, video oraz w formie książkowej. Rozważania znajdziemy na kanale YT: APOSTOLAT33 oraz na stronie: gosc.pl/oddanie33. Książki do nabycia w księgarni św. Jacka.

ŻYCZENIA NA WIELKANOC 2024

„Zmartwychwstanie Chrystusa przekształca nas z ziemskich chudopachołków
w dostojników nieba. Dzięki niewysłowionemu miłosierdziu Tego, który zstąpił w nasze niziny, aby nas podźwignąć w swe wysokie progi. Nie dość, że przyjął naszą naturę,
to dzielił z nami dolę nas, grzesznych. W ten sposób Bóg, sam niedostępny cierpieniu, wystawił siebie na całą tę naszą nędzę, jakiej podlegamy my, śmiertelni”.

(św. Leon Wielki, Kazanie na Zmartwychwstanie Pańskie)

Siostry i Bracia,

W radosny dzień Wielkanocy najserdeczniej Was pozdrawiam słowami wielkiego papieża Leona. One wspaniale pokazują sens Zmartwychwstania Pańskiego i dar, który od Zmartwychwstałego otrzymujemy. Wszyscy odczuwamy naszą ludzką kruchość, smagani jesteśmy rozmaitymi słabościami ciała i ducha, jesteśmy rzeczywiście „chudopachołkami”, ale Zmartwychwstały Pan chce i może przekształcić nas, także dzisiaj, w prawdziwych „dostojników nieba”.

Dajmy się ponieść tej niesamowitej perspektywie, „przyczepmy się” na nowo
do Chrystusa, włóżmy nasze małe dłonie w silną dłoń Zbawiciela, schowajmy się w Jego Najświętszym Sercu i przyjmijmy Jego wielkanocne orędzie: „Pokój Wam” (J 20,19). Wyrzućmy stary kwas złości, przewrotności, bylejakości i każdy inny, który tak często zniekształca nasze życie. Odprawiajmy nasze święto w Panu (por. 1 Kor 5,7-9). Jako ludzie nowi zaśpiewajmy z ochotą i szczerze wielkanocne Alleluja!

Z wierną modlitwą i pasterskim błogosławieństwem,

Wasz biskup Adrian

Katowice, Wielkanoc 2024 roku

Copyright © 2013. Parafia Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Rogoźnej  Rights Reserved.