OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.  Dziś 3 Niedziela Wielkanocy obchodzona jako Niedziela Biblijna. Rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcamy wiernych do lektury Pisma św.
Wychodząc z kościoła zabierzmy ze sobą cytat z Pisma Świętego.
Są one wyłożone przy prasie katolickiej.
Kolekta na potrzeby naszej wspólnoty.

2.  W czwartek o 17.15 Różaniec ku czci św. O. Pio, później Msza św. w intencji Grupy Modlitwy św. O. Pio.

3.  W czwartek także Msza św. w intencji narzeczonych
w ramach dnia skupienia. Po Mszy św. konferencja.
Od 17.00 okazja do spowiedzi.

4.  Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień modlitw o powołania. Kolekta będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

5.  XIX Nocna Pielgrzymka „ Na Przekór” na Jasna Górę wyruszy z Piekar Śląskich 19.04.2024.

Więcej informacji na stronie www.nocnełaski.pl.

6.  W sobotę zapraszam do przygotowania kościoła mieszkańców ul. Poziomkowej.

7.   5 Archidiecezjalna pielgrzymka chorych i niepełnosprawnych oraz ich rodzin w 100 rocznicę powstania archidiecezji katowickiej do Lourdes odbędzie się w terminie 7-12.09.2024. Przelot samolotem.

Bliższe informacje tel. 694 980 161; 662 097 959. Koszt 4399 zł + 249 euro.

I diecezjalna edycja rekolekcji ODDANIE33: 8.04 - 11.05. 2024

Rekolekcje są propozycją duchowego przygotowania parafii i diecezjan do obchodów 100-lecia naszej Archidiecezji. Inauguracja będzie mieć miejsce 8 kwietnia, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, w Katedrze Katowickiej, na Mszy Świętej o godzinie 18:00.

Zaproszenia Księdza Arcybiskupa: https://youtu.be/2AD8re6bKtY

Rekolekcje dostępne będą w formie audio, video oraz w formie książkowej. Rozważania znajdziemy na kanale YT: APOSTOLAT33 oraz na stronie: gosc.pl/oddanie33. Książki do nabycia w księgarni św. Jacka.

ŻYCZENIA NA WIELKANOC 2024

„Zmartwychwstanie Chrystusa przekształca nas z ziemskich chudopachołków
w dostojników nieba. Dzięki niewysłowionemu miłosierdziu Tego, który zstąpił w nasze niziny, aby nas podźwignąć w swe wysokie progi. Nie dość, że przyjął naszą naturę,
to dzielił z nami dolę nas, grzesznych. W ten sposób Bóg, sam niedostępny cierpieniu, wystawił siebie na całą tę naszą nędzę, jakiej podlegamy my, śmiertelni”.

(św. Leon Wielki, Kazanie na Zmartwychwstanie Pańskie)

Siostry i Bracia,

W radosny dzień Wielkanocy najserdeczniej Was pozdrawiam słowami wielkiego papieża Leona. One wspaniale pokazują sens Zmartwychwstania Pańskiego i dar, który od Zmartwychwstałego otrzymujemy. Wszyscy odczuwamy naszą ludzką kruchość, smagani jesteśmy rozmaitymi słabościami ciała i ducha, jesteśmy rzeczywiście „chudopachołkami”, ale Zmartwychwstały Pan chce i może przekształcić nas, także dzisiaj, w prawdziwych „dostojników nieba”.

Dajmy się ponieść tej niesamowitej perspektywie, „przyczepmy się” na nowo
do Chrystusa, włóżmy nasze małe dłonie w silną dłoń Zbawiciela, schowajmy się w Jego Najświętszym Sercu i przyjmijmy Jego wielkanocne orędzie: „Pokój Wam” (J 20,19). Wyrzućmy stary kwas złości, przewrotności, bylejakości i każdy inny, który tak często zniekształca nasze życie. Odprawiajmy nasze święto w Panu (por. 1 Kor 5,7-9). Jako ludzie nowi zaśpiewajmy z ochotą i szczerze wielkanocne Alleluja!

Z wierną modlitwą i pasterskim błogosławieństwem,

Wasz biskup Adrian

Katowice, Wielkanoc 2024 roku